Bro.Kat

Designerské studio bylo založeno v roce 2010 v Katowicích v dělnické čtvrti Załęże. Naší vášní je návrhy architektury a předmětů.

Designérské studio Bro.Kat

Designerské studio bylo založeno v roce 2010 v Katowicích v dělnické čtvrti Załęże. Naší vášní je návrhy architektury a předmětů . Od roku 2011 mezi námi působí architektka Goshia Staron, a od roku 2012 produktová designérka Kaja Nosal.

Jsme studio, která chce nejen vytvářet racionální, funkční architekturu a vysoce kvalitní produkt, ale také podporovat ducha Slezska. Design je pro nás čestnost, otevřenost k experimentování, odpoutání se od rutiny a zaběhnutých standardů, ale také respekt k materiálu, k jeho minulosti a jeho identitě.

Název studia je transformace prvních slabik našich jmén (Bogna, Roma) a název města, ve kterém žijeme a pracujeme - Katowice. Jejich kombinace vytváří slovo bro.Kat, evokující něčeho v přerodu, dekorativním. Brokat je i přímý odkaz na "černé zlato", jak se ve Slezsku říká uhlí. Kdysi bylo na něm postaveno bohatství regionu, dnes, když jeho role klesá jako energetického paliva, snažíme se mu objevit a vnuknout novou tvář v rámci naší kretivity designerského studia.

Soukromě, nejsme jen partneři v podnikání, ale i přátelé. Jsme spolužáčky od 3. ročníku základní školy, společně jsme obsolvovali jednu třídu na střední škole, společně jsme si vybrali architekturu jako obor pro další studium. Od té doby jsme společně realizovali i své projekty. Naše různé osobnosti se vzájemně doplňují a vytváří harmonický tandemový design, který je základem dílny bro.Kat.

 

Studio, včetně se spolupracovnicí Kaji Nosal, obdrželo v roce 2012 cenu v kategorii „Malé formy“ v 18. ročníku soutěže „Architektura roku Slezského vojvodství“ za realizaci Hochglance - šperky z uhlí a stříbra, a v roce 2012 - získalo první místo v soutěži "Dobrý produkt pro Slezsko ", kterou pořádá Akademie výtvarných umění v Katowicích v rámci projektu" Design Silesia II " v kategorii exkluzivních výrobků. Cena byla udělena za projekt „Sląskie Doniczki“. V roce 2013 bižuterie Hochglance byla oceněna v soutěži „must have!“ pořádané Łódź Art Centrem. V roce 2014 studio získalo ocenění v "Public Foor Me - návrh interiéru čoko-kavárny E. Wedel"

Významné ocenění:
2014 - Cena „Public Foor Me“ - za návrh vnitřního interiéru čoko-kavárny „E. Wedel“

 

Bogna Polanská

Architekt, absolvent Fakulty architektury Slezské technické univerzity, kde obhájila diplomovou práci "Vídeň, Meidling - experimentální obytný prostor ".
Praxi získávala v zahraničí ve studiu Guallart Architecture Office v Barceloně. Stupendium získala na Copenhagen Technical Academy v Dánsku. V praxi dokončila v kanceláři KWK Promes (2007-2008). Organizátorka PechaKucha Night v Katowicích.

Od roku 2010 vede s Romy Skuza designérské studio Bro.Kat .

Roma Skuza


Architekt, absolvent Fakulty architektury Slezské technické univerzity, kde obhájila diplomovou práci "Vídeň, Meidling - experimentální obytný prostor". Spolu s Justynou Hain získala ocenění ve studentské soutěži o využití prostorů měšťanského pivovaru v Tychách a adaptaci historické budovy sladovny na kancelářské prostory. Za práci v ateliéru Rar-2 Laboratoři architektury obdržela čestné uznání v soutěži o levobřežní bulvár Visla podel stejnomené řeky od varšavské městské části Powisly do varšavského Podzamčí. Stipidium získala Universidade de Coimbra v Portugalsku. Praxi získala v kanceláři KWK Promes.

Od roku 2010 vede s Bognou Polanskou designérské studio Bro.Kat .

 

Kaja Nosal

Produktový designér a grafička. Vystudovala Fakultu designu na Akademii výtvarných umění v Katowicích. Obor se specializací na šperky.
V roce 2012 obhájila diplomovou práci "Domácí vědecké centrum. - Projekt vzdělávacích míst pro předškolní děti"
Získala stipendium na Vysokým učením technickým v Brně na Fakultě výtvarných umění v rámci programu CEEPUS .
Nominace na hlavní cenu „
Art of Packaging 2011 . V semifinále soutěže "Wedel Vintage" přizvaná k práci na přední straně obalového designu čokoládových výrobků Wedel.
V rámci tvůrčích dílen spolupracovala s Centrem Nauki Koperník a Paget Meble. Praxi získala ve společnosti Kafti design, Komandor Śl
ąsk, Saternus.
Tvoří pro Sdružení polských architektů. Organizátor projektu tvůrčích dílen „
Koła NaukowegoWzornictwa“ a „Pecha Kucha Night“ w Katowicach


Spolupracuje se studiem Bro.Kat.

 

Každý kousek z kolekce bižuterie je „uni.Katowy“, vyrobený ručně. Jedinečnost pramení i v použitém materiálu -...